Nezávislý dokument o súčasnej alternatívnej slovenskej hudobnej scéne

Čo tvorí hudobnú scénu? V akom stave je hudobný priemysel na Slovensku? Čo je úspech? Dá sa hudbou uživiť? Ako dokážu slovenskí hudobníci obohatiť svetovú scénu? Nechceme rozdeľovať, chceme spájať. Chceme vám ukázať scénu, v ktorú veríme my. Ďakujeme za vašu podporu.

Náš cieľ

OSTROV HUDBY Film je dokument, ktorého cieľom je odprezentovať súčasnú alternatívnu slovenskú hudobnú scénu zahraničnému publiku.

Sústreďujeme sa na dokumentovanie hudobnej scény mimo stredného prúdu a dramaturgicky nadväzujeme na kompilácie a myšlienku projektu Ostrov hudby. Naším zámerom je osloviť zahraničného diváka, predstaviť hudobný priemysel na Slovensku, a preto je dokument nakrútený v angličtine. Chceme pomôcť slovenskému “ostrovu hudby” získať viac fanúšikov za hranicami našej malej krajiny.

Chceme ukázať, kde vzniká slovenská hudba, predstaviť festivaly, klubovú scénu, vydavateľstvá aj hudobníkov. Chceme vytvoriť audiovizuálne svedectvo doby, v ktorej žijeme. Chceme zachytiť scénu, ktorá nás inšpiruje. Na dokumente sme odpracovali viac ako 1200 hodín a nakrúcali sme od leta 2017. Premiéra dokumentu bola v januári 2019 počas festivalu Eurosonic v Holandsku a momentálne je už dokument zadarmo k dispozícii na Youtube. Šírme spoločne svedectvo o slovenskej hudbe.

O autoroch

Martina Slováková

Martina Slováková

režisérka a producentka

Absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Tvorbe videí sa venuje od roku 2007. Nakrútila viacero hudobných videoklipov a online dokumentov o slovenských hudobníkoch.

Je autorkou projektov Slovenský národný remix a Betke - pocta Bety Majerníkovej. Po úspešnej freelance kariére založila v roku 2012 vlastné kreatívne štúdio Cukru production, kde pracuje ako výkonná a kreatívna riaditeľka. Žije a tvorí v Trnave.

Viac na www.slovakova.sk

Richard Čermák

Richard Čermák

námet a produkcia

Zakladateľ rešpektovaného vydavateľstva GERGAZ. Začínal ako hudobník v projekte The Global Optimistic, s ktorým si zahral na festivaloch Sziget, či Pohoda.

V roku 2016 získal ocenenie od Rádia_FM a Denníka N za prínos do hudby za projekt Ostrov hudby. Aktuálne pôsobí ako Head of Brand v legendárnom WebSupporte a ako zakladateľ a ideamaker sa venuje úspešnému online médiu Meet the Heroes.

Hlavný partner projektu

Kreatívne štúdio Cukru production je hlavný finančný partner projektu. Zastrešuje výrobu a postprodukciu, zabezpečuje techniku a financovanie priamych nákladov spojených s realizáciou a propagáciou dokumentu.

Mediálni partneri